Üdvözöljük weblapunkon!

A két szakszövetség ? EURE-ET-LOIR megyében és a Loire folyó völgyében – tagjai különbözõ cégek, szövetségek, szakszervezetek, valamint magánszemélyek.
Szervezik és felügyelik a munkaegészségügyet, követik a vonatkozó törvényeket és azokról tájékoztatják tagjaikat, valamint szolgáltató tevékenységet folytatnak tagjaik felé.

.Tevékenységüket a következõ körzetekben fejtik ki :
1. Chartres vallée de l? Eure
2. Chartres Beauce (Luisant), Béville-le-Comte, Boisville-La-Saint-Pere, Courville-sur-Eure, Janville, Guarville, Voves
3. Chartres Perche (Mainvilliers et Leves, Belhomert, Fontaine-Simon, La Loupe, Montlandon, Bailleau-Le-Pin, Saint-Georges-sur-Eure)
4. Maintenon (Epernon, Gallardon, Maintenon, Nogent-le-Roi, Saint-Symphorien, Tremblay-les-Villages, Villemeux)
5. Dreux Vallée de l? Eure (Anet, Aunay-sous-Crecy, Digny, La Ferté-Vidame, Saint-Lubin-de-la-Haye, Saulnieres, Senonches, Tréon)
6. Dreux Vallée de l? Avre et du Thymerais (Abondant, Bérou-la-Mulotiere, Brezolles, Chateauneuf-en-Thymerais, Laons, Mézieres, Saint-Lubin-des-Joncherets, Saint-Remy-sur-Avre)
7. Dunois (Chateaudun)
8. Perche (Nogent-le-Rotrou)
9. Blois és környéke

A munkaegészségügyi orvos alapvetõ feladata a munkavállalók egészségének védelme, megõrzése.
Három alapvetõ területre koncentrál a tevékenység :

– megelõzés, a munkakörülmények javítása ill. korrekció
– Tevékenységi projectek kidolgozása (pl megelõzés területén rizikó csoportok szerint, vállalatok szerint). A terv vonatkozhat egyetlen vállalatra vagy többre is.
– Részvétel a Munka Higiéniai, Biztonsági és Munkakörülményeket felügyelõ Bizottság munkájában (tájékoztatók, oktatás, alkalmazottak figyelmének felhívása bizonyos veszélyekre, a mentés megszervezése)

Az üzemorvos folyamatosan követi az alkalmazottakat, munkavállalókat. Az orvosi vizsgálatokat törvény írja elõ. Ezen belül : rendelõben, munkahelyek látogatása (rendszeres, alkalmi).
Az üzemorvos elõírhat kiegészítõ vizsgálatokat, ha azt indokoltnak látja a törvényi elõírások figyelembevételével.

Az üzemorvos ugyancsak részt vesz a közegészségügy felügyeletében különös tekintettel a munkavállalókra. Megelõzõ programokon vesz részt. Segít járványügyi tervek kidolgozásában.

Az üzemorvosnak a következõ kompetenciákkal kell rendelkeznie :
– informatikai ismeretek
– csapatmunka szellem
– önálló, összeszedett, precíz
– jó kapcsolatteremtõ képesség, figyelemmel hallgatja pácienseit
– elemzõ és jelentés készítõ képesség
– francia nyelvtudás

Jövedelmezés
A munkaegészségügyben eddig megszerzett tapasztalat és eltöltött évek függvényében 4000-5500 ? havi bruttó fizetés, 12 hónapra.
Franciaországban 35 órás munkahét van érvényben.
A munkáltatóval megkötendõ munkaszerzõdés határozatlan idõre szól (CDI ? Contrat ? Durée Indéterminée). Ez a munkavállalók számára legnagyobb biztonságot nyújtó szerzõdés.
A kamarai tagság Franciaországban kötelezõ, ezért a munkaszerzõdés megkötése elõtt az illetékes kamara (Ordre des Médecins) is meghallgatja és regisztrálja a jelölteket.
A felvételt nyert orvosok a munka megkezdése elõtt egy rövid felzárkóztató francia nyelvtanfolyamon vesznek részt, melynek keretében az adott szakmában használatos szókincset oktatják és a meglévõ tudást mélyítik el.

A foglalkozás egészségügyi munka rendkívül jól szervezetten mûködik Franciaországban. Az ott dolgozni kívánó magyar orvosok számára ez egy kiváló lehetõség a szakmai tovább lépésre. Amennyiben családjukat is magukkal viszik, a családtagok és a gyerekek is profitálhatnak egy fejlett nyugat-európai ország által biztosított színvonalas oktatási rendszerben való részvételbõl, a francia nyelv és kultúra megismerésébõl.
Földrajzilag a Loire völgye központilag helyezkedik el, Párizs vonattal és autóval rövid idõ alatt elérhetõ. Egyébként az infrastruktúra rendkívül fejlett az országban, ezért mindenhova kényelmesen el lehet jutni.

Jelentkezni francia nyelvû önéletrajzzal lehet az esprit@t-online.hu e-mail címen.
További információ a 06 20 949 1040 mobil számon, Szép Mariann

Births

lungs

Heart

Kidneys

Injuries

Brain

Dental

X-ray

Pregnancy

For disabled

Prostheses

Nuclear magnetic

? TOP   |   VIEW ALL DEPARTMENTS ?