Üdvözöljük weblapunkon!

A két szakszövetség – EURE-ET-LOIR megyében és a Loire folyó völgyében – tagjai különböző cégek, szövetségek, szakszervezetek, valamint magánszemélyek.
Szervezik és felügyelik a munkaegészségügyet, követik a vonatkozó törvényeket és azokról tájékoztatják tagjaikat, valamint szolgáltató tevékenységet folytatnak tagjaik felé.

.Tevékenységüket a következő körzetekben fejtik ki :
1. Chartres vallée de l’ Eure
2. Chartres Beauce (Luisant), Béville-le-Comte, Boisville-La-Saint-Pere, Courville-sur-Eure, Janville, Guarville, Voves
3. Chartres Perche (Mainvilliers et Leves, Belhomert, Fontaine-Simon, La Loupe, Montlandon, Bailleau-Le-Pin, Saint-Georges-sur-Eure)
4. Maintenon (Epernon, Gallardon, Maintenon, Nogent-le-Roi, Saint-Symphorien, Tremblay-les-Villages, Villemeux)
5. Dreux Vallée de l’ Eure (Anet, Aunay-sous-Crecy, Digny, La Ferté-Vidame, Saint-Lubin-de-la-Haye, Saulnieres, Senonches, Tréon)
6. Dreux Vallée de l’ Avre et du Thymerais (Abondant, Bérou-la-Mulotiere, Brezolles, Chateauneuf-en-Thymerais, Laons, Mézieres, Saint-Lubin-des-Joncherets, Saint-Remy-sur-Avre)
7. Dunois (Chateaudun)
8. Perche (Nogent-le-Rotrou)
9. Blois és környéke

A munkaegészségügyi orvos alapvető feladata a munkavállalók egészségének védelme, megőrzése.
Három alapvető területre koncentrál a tevékenység :

– megelőzés, a munkakörülmények javítása ill. korrekció
– Tevékenységi projectek kidolgozása (pl megelőzés területén rizikó csoportok szerint, vállalatok szerint). A terv vonatkozhat egyetlen vállalatra vagy többre is.
– Részvétel a Munka Higiéniai, Biztonsági és Munkakörülményeket felügyelő Bizottság munkájában (tájékoztatók, oktatás, alkalmazottak figyelmének felhívása bizonyos veszélyekre, a mentés megszervezése)

Az üzemorvos folyamatosan követi az alkalmazottakat, munkavállalókat. Az orvosi vizsgálatokat törvény írja elő. Ezen belül : rendelőben, munkahelyek látogatása (rendszeres, alkalmi).
Az üzemorvos előírhat kiegészítő vizsgálatokat, ha azt indokoltnak látja a törvényi előírások figyelembevételével.

Az üzemorvos ugyancsak részt vesz a közegészségügy felügyeletében különös tekintettel a munkavállalókra. Megelőző programokon vesz részt. Segít járványügyi tervek kidolgozásában.

Az üzemorvosnak a következő kompetenciákkal kell rendelkeznie :
– informatikai ismeretek
– csapatmunka szellem
– önálló, összeszedett, precíz
– jó kapcsolatteremtő képesség, figyelemmel hallgatja pácienseit
– elemző és jelentés készítő képesség
– francia nyelvtudás

Jövedelmezés
A munkaegészségügyben eddig megszerzett tapasztalat és eltöltött évek függvényében 4000-5500 € havi bruttó fizetés, 12 hónapra.
Franciaországban 35 órás munkahét van érvényben.
A munkáltatóval megkötendő munkaszerződés határozatlan időre szól (CDI – Contrat à Durée Indéterminée). Ez a munkavállalók számára legnagyobb biztonságot nyújtó szerződés.
A kamarai tagság Franciaországban kötelező, ezért a munkaszerződés megkötése előtt az illetékes kamara (Ordre des Médecins) is meghallgatja és regisztrálja a jelölteket.
A felvételt nyert orvosok a munka megkezdése előtt egy rövid felzárkóztató francia nyelvtanfolyamon vesznek részt, melynek keretében az adott szakmában használatos szókincset oktatják és a meglévő tudást mélyítik el.

A foglalkozás egészségügyi munka rendkívül jól szervezetten működik Franciaországban. Az ott dolgozni kívánó magyar orvosok számára ez egy kiváló lehetőség a szakmai tovább lépésre. Amennyiben családjukat is magukkal viszik, a családtagok és a gyerekek is profitálhatnak egy fejlett nyugat-európai ország által biztosított színvonalas oktatási rendszerben való részvételből, a francia nyelv és kultúra megismeréséből.
Földrajzilag a Loire völgye központilag helyezkedik el, Párizs vonattal és autóval rövid idő alatt elérhető. Egyébként az infrastruktúra rendkívül fejlett az országban, ezért mindenhova kényelmesen el lehet jutni.

Jelentkezni francia nyelvű önéletrajzzal lehet az esprit@t-online.hu e-mail címen.
További információ a 06 20 949 1040 mobil számon, Szép Mariann

Births

lungs

Heart

Kidneys

Injuries

Brain

Dental

X-ray

Pregnancy

For disabled

Prostheses

Nuclear magnetic

↑ TOP   |   VIEW ALL DEPARTMENTS →